Натуральні засоби для
лікування депресії

Розмови про те, чи можуть натуральні препарати замінити хімічні антидепресанти часто виникають серед тих, хто їх застосовує та тих, хто не хоче їх застосовувати. Перші, зазвичай, вважають, що краще жити з побічними ефектами, які часто виникають при прийомі хімічних антидепресантів, та без депресії, другі вважають, що краще вже мучитись, та все ж обійтися без хімічних препаратів. 


Про те, що можна жити абсолютно повноцінним життям, використовуючи натуральні засоби, зазвичай мова не йде. При цьому у світі вже існують великі напрацювання в цьому напрямку. 
В ефективність натуральних засобів мало хто вірить, хоча їх дія не викликає звикання та побічних ефектів. 
Вони просто діють зовсім по-іншому: на відміну від хімічних препаратів, які перелаштовують біохімічні процеси організму, натуральні - дозволяють налагодити його роботу і забути про проблему.

Коли мова йде  про налагодження роботи організму мається на увазі наступне: депресія у більшості випадків не хвороба, а симптом. Симптом, який викликається, у кінцевому рахунку, проблемою з нейротрансмітерами. 
Та проблему з нейротрансмітерами теж щось викликає, це щось, що потрібно знайти. 
Існує певний перелік проблем, які потрібно переглянути. Цей перелік не безкінечний, тому у 99% випадків з незапущеною депресією можна впоратися безмедикаментозно, тобто навіть не доходячи до кабінета лікаря, своїми силами. 
Перше і саме просте, що можна спробувати для того щоб покращити свій стан - використати для контролю депресії St. John’s Wort. 
Це натуральний антидепресант, який дозволить вам, як мінімум, взяти ситуацію під контроль, щоб жити повноцінним життям, ще до того як ви знайдете головні причини своєї депресії. 
В принципі, деякі люди просто живуть на SJW, не розбираючись далі у проблемі. 
Інші проходять курс лікування, використовуючи SJW, и безболісно сходять з нього. Проте так відбувається тільки в тих випадках, коли депресія викликана психологічними проблемами, організм, так би мовити, зайшов у цикл - поганий настрій знижує рівень серотоніну і це викликає депресію. Розірвати це коло допомагає SJW, він допомагає затримати серотонін, підняти настрій і дозволити людині відчути, що проблема не в оточуючому світі, а всередині. 
При наявності ж інших причин, припиняючи прийом SJW, проблеми з депресією повертаються. 
Тому, краще все таки знайти ці причини, тим паче, що з часом вони можуть викликати не тільки депресію, та й більш серйозні хвороби. 
Головне, над чим вам доведеться серйозно задуматися - це те, що ви їсте? Їжа - це топливо для нашого організму. Якщо організм дає збої у вигляді депресії, перше, що потрібно перевірити - чи отримує він ті речовини, які має отримувати для повноцінної роботи. 
Харчування має містити достатню кількість вуглеводів; в організм повинен надходити в достатній кількості протеїн, особливо важливі незамінні амінокислоти; в раціоні обов’язково мають бути поліненасичені жири; вкрай необхідні антиоксиданти; ну і звичайно, певні вітаміни ( групи В, С, Е, фолієва кислота та інші) і мінерали (кальцій, магній, цинк, селен та інші). Одним словом, харчування ваше має бути збалансованим, а те, що ви не отримуєте з продуктів або не засвоюєте, має бути введено у ваш організм у вигляді харчових добавок гарної якості. 
Крім того до їжі є й інші вимоги. Вона повинна бути максимально органічною, тобто не містити генетично модифікованих продуктів і, по можливості, не містити хімікатів, це те, що називається сертифікований органік. Із раціону максимально потрібно прибрати те, що явно шкодить всім і завжди, а комусь шкодить настільки, що слугує причиною депресії. Це, так звані, стимулятори: цукор, шоколад, кава, алкоголь і т.д. 
Вам потрібно буде враховувати які продукти можна поєднувати, а які ні, наприклад, не можна поєднувати жири та вуглеводи, це шкодить їх засвоєнню, що по ланцюжку веде до проблеми з виробленням нейротрансмітерів до депресії. 
Далі постає питання вашого зовнішнього оточення. Токсини, які які є в домашніх чистячих і миючих засобах; пломби, які містять ртуть та дають отруєння важкими металами; стелі, вкриті пліснявою і т.д. - все це потрібно прибрати, іноді цього достатньо, щоб організм прийшов в норму. 
Це базові моменти, загальні для всіх. 
Далі починаються індивідуальні обмеження: майже у кожного з нас є харчові непереносимості, алергії та ферментативні проблеми. 
Всі продукти, які не підходять по одній з цих причин, потрібно також вивести із раціону тимчасово або назавжди. Із таких продуктів ви нічого не засвоюєте, та ось проблем вони вам додадуть, і з роками ці проблеми ростуть, як сніжний ком. 
Навіть не віриться, що непереносимість глютену може привести до депресії, а депресія перерости в параною, та це так. При беспорядочном харчуванні всі ці проблеми замасковані, більш того, вас, як то кажуть, часто тягне на “заборонені” продукти.
Визначити які з продуктів вам не підходять можна тестами або ж раціональною дієтою, яка дозволить побудувати харчування так, що ви самі відчуєте від чого ж вам стає гірше. Останній спосіб навіть надійніший - ні один тест не дає 100% правильного результату, все одно доводиться коригувати перелік на підставі власних спостережень. Крім того, тести не показують ферментативні проблем, а ротаційна дієта все це дозволить виявити. 
І останній аспект: хвороби. 
Багато хвороб призводять до депресії. Кандида, що розрослася у кишківнику; отруєння важкими металами; слабка функція печінки (у підсумку в людини погано виводяться токсини) - все це дає у підсумку депресію. Пролікувавши ці захворювання, можна позбутися і від депресії. 
Невже це все? Звісно ні. Та в 99% випадків депресія викликана саме цими причинами. 
Бувають і більш серйозні випадки, наприклад, при ракові також, як супутня проблема, часто присутня депресія. І в таких випадках без допомоги професіонала вже ніяк не обійтися. Не обійтися без неї і тоді, коли проблема дуже запущена. 

На перший погляд може здаватися, що легше вже випити таблетку антидепресанту і забути про свої біди, чим з усім цим розібратися. Та це далеко не так. Не обов’язково у вас є всі ці проблеми, ідучи по ланцюжку, десь ви відчуєте невеличке полегшення, а десь відчутний різкий скачок в покращенні самопочуття. В якийсь момент ви зрозумієте, що це і є ваша проблема. 
Крім того, антидепресанти вас не вилікують, вони просто замаскують депресію на деякий час. Адже депресія часто свідчить про інші, більш серйозні проблеми. Чи не краще розібратися в них, поки вони всього лиш біохімічні, і, тому, практично завжди вирішується, ніж чекати органічних порушень, з якими так просто вже не справитись?

Автор: консультант з харчування Олена Манцева
Джерело: http://www.childneurologyinfo.com
Переклад з російської: Тетяна Родіна


Контакти

Copyright (c) 2018 | Дбайливо до себе