Окситоцин і депресія.
Дослідження.

Зв’язок між введеним в пологах штучним окситоцином та депресивними і тривожними розладами протягом першого року після пологів. 
Депресія та тривога 2017 Feb;34(2):137-146. doi: 10.1002/da.22599.
Kroll-Desrosiers AR1, Nephew BC2, Babb JA3, Guilarte-Walker Y4, Moore Simas TA5, Deligiannidis KM 6,7.
Інформація від автора.


Витяги. 
Передумова:
Враховуючи його потужний вплив на соціальну поведінку, включаючи материнську поведінку, окситоцин визначається, як потенційний нейромедіатор післяпологової депресії та тривоги. Об’єктом даного дослідження являлось вивчення зв’язку між застосуванням у пологах синтетичного окситоцину і проявами післяпологової депресії та тривоги протягом першого року після пологів. Ми припустили, що жінки, які отримували синтетичний окситоцин у пологах будуть мати менше ризиків появи післяпологової депресії та тривожних розладів у порівнянні з тими, які такого окситоцину не отримували. 
Методи: 
Дані популяційного масштабу отримані з Массачусетської Об’єднаної Клінічної Науково-Дослідницької бази даних (MiCARD) були використані для ретроспективного (2005-2014) дослідження цього взаємозв’язку і підраховано відносний ризик впливу синтетичного окситоцину на розвиток післяпологової депресії та тривожних розладів у випадках застосування окситоцину в пологах ( n=9,684) в порівнянні з пологами без окситоцину (n=37,048). 
Результати:
Серед породіль, у яких до пологів була депресія або тривожні розлади, і які отримували синтетичний окситоцин у пологах, у таких жінок підвищувався ризик післяпологової депресії на 36% (відносний ризик (relative risk (RR) 1,36; 95% довірчий інтервал (95% confidence interval (95%CI):1.20-1.56).
Серед породіль, у яких до пологів  не було депресії або тривожних розладів, і які отримували синтетичний окситоцин у пологах, у таких жінок підвищувався ризик післяпологової депресії на 32% відносно тих жінок, яким взагалі не вводили синтетичний окситоцин (RR: 1,36; 95% CI:1.23-1.42).
Висновки:
Всупереч нашій гіпотезі, результати показали, що жінки які отримували в пологах синтетичний окситоцин, мають більш високий ризик отримати підтверджений діагноз депресія чи тривожний розлад, або антидепресанти/нейролептики протягом першого року після пологів, ніж ті , які народжували без застосування синтетичного окситоцину. 

Джерело https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28133901
Переклад - Євгенія Кисиленко, Тетяна Родіна


Контакти

Copyright (c) 2018 | Дбайливо до себе